Progra​mació

Vols saber a quin dia i a quina hora perdràs el seny?

Dimecres 5 de juliol

21:00

Sessió inaugural Cryptshow Festival

Tetsuo Project per Agustí Busóm

Círcol

entrada 5€

Dijous 6 de juliol

10:00

Maquillatge a càrrec de Your Make Up

11:30

CURTS COMPETICIÓ I - Sessió infantil EDUVIC

  • Mirage
  • El vendedor de Humo
  • Heebeie Jeebies
  • UKA
  • Once upon a blue moon
  • The Legend of the Crabe-Phare

entrada lliure

17:30

Altered States

105' 1980
Director: Ken Russell
(fora de competició)

19:25

CURTS COMPETICIÓ II

  • Reset
  • Anime
  • A coat made dark
  • Spooked
  • The Procedure
  • Hope
  • Garden Party

20:45

CURTS COMPETICIÓ III

  • The Northleach Horror
  • The Hobbyist
  • Cuerno de Hueso
  • i-Medium
  • Jules D
  • Brother
  • Made in Spain
  • The Crossing

entrada 4.5€ tot el dia

23:00

Necroantologia

Poesia badalonina a càrrec de Marçal Font i Espi, acompanyat pel saxofonista Ferran Besalduch i el ballet de Silvia Pallisera
Cementiri del Sant Crist (Aforament limitat)

entrada lliure

Divendres 7 de juliol

10:00

Maquillatge a càrrec de Your Make Up

11:30

CURTS COMPETICIÓ IV - Sessió juvenil EDUVIC

  • El Invernadero
  • Criaturitas
  • It’s all in your head
  • Invasion Day
  • Can you decide
  • Your date is here
  • Go to sleep
  • Foto
  • Mamá
  • Gosth train

entrada lliure

17:30

>El traje de superman

20’ 2017
Director: Juan Manuel Díaz
Documental

18:00

CURTS COMPETICIÓ V

  • Waste
  • Elritch Code
  • Bruce Gallagan
  • Still
  • Preston
  • Behins
  • Les Animaux Domestiques
  • RINGO ROCKET STAR and his son

19:30

Premi Honorífic Serra Circular a Gilbert Shelton

20:30

The Priests

106’ 2016
Director: Jae-hyun Jang

entrada 4.5€ tot el dia

23:00

Concurs de BSO amb “The OST’s“

Restaurant Can Frai

entrada lliure

(entrada pel carrer Sant Francesc de Paula)

Dissabte 8 de juliol

11:30

Jornada Literària

  • Estats alterats de la ment
  • La Cripta: Canibalismo
  • Jack Kirby. Una odisea psicodélica
  • Novetats Editorial Hermenaute
  • Rob Zombie. El renegado del diablo
  • El Buque Maldito

entrada lliure

12:30

Vermut post-literari
Cooperativa Cor de Marina

entrada lliure

17:30

CURTS COMPETICIÓ VI

  • The Lost City of tomorrow
  • Poilus
  • The Sunken Convent
  • The night I dance with death
  • Dryad
  • Einstein-Rosen
  • Johnno’s Dead

18:50

CURTS COMPETICIÓ VII

  • Zona-84
  • Decorado
  • Hilde
  • ¡Aleluya!
  • Nicole’s Cage
  • 90 Degrees North
  • The absence of eddy table

20:30

Palmarès del Jurat Oficial

21:00

Projecció especial: Justicia Justiciera

Director: Rafa Dengrà
(fora de competició)

22:00

Nit Oriental

Tetsudon: Fool Japan - The craziest short films from Japan
2014
Director: Tomohiko Iwasaki, Kioyotaka Taguchi, Hideki Oka, etc.

entrada 4.5€ tot el dia

Diumenge 9 de juliol

21:00

Gala Cloenda Cryptshow Festival

Donzella de la Costa

entrada lliure