Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Cryptshow COMPETICIÓ COMPETICIÓ 2010
Programació 2010

DIA 1: Dimecres 14
Sessió de tarda: entrada lliure

17'00    Obertura del festival
17'05    Presentació de l’exposició de EL TAMANY SÍ QUE IMPORTA i del llargmetratge GODZILLA, KING OF THE MONSTERS
17'10    Projecció del llargmetratge GODZILLA, KING OF THE MONSTERS, d'Ishiro Honda i Terry O. Morse

Sessió de nit: 3 euros

18'30    Presentació de la SECCIÓ OFICIAL 1
18'35    Projecció de la SECCIÓ OFICIAL 1
SHROVE TUESDAY
TURNO DE NOCHE
THE GROWTH
UN CHICO RARO
NOBLEZA GORILA
BABYLON 2084

20'02    (descans)

20'20    Presentació del número 13 del fanzine EL BUQUE MALDITO
20'30    Presentació de la SECCIÓ OFICIAL 2
20'35    Projecció de la SECCIÓ OFICIAL 2
BARCELONA-VENECIA
THE DEAFGAME
FRENTE GÓTICO
MASACRATOR
SPACE MONSTER
LOVELEY DINNER
PAPÁ WRESTLING
NOT EVEN DEATH

21'35    Presentació del llargmetratge MALDITO BASTARDO
21'40    Projecció del llargmetratge MALDITO BASTARDO, de Javi Camino
23'10    Tancament

DIA 2: Dijous 15
Sessió de tarda: entrada lliure

17'00    Presentació del llibre CRYPTONOMIKON 3, III Premi Cryptshow Festival de Relat de Terror, Fantasia i Ciència Ficció
17'15    Presentació de la línia de terror de MINOTAURO i TIMUNMAS, i del nou web LITERATURA DE TERROR, amb el seu editor José López Jara
18'00    Presentació del llargmetratge MI, amb la presència del director César del Álamo
18'05    Projecció de del llargmetratge MI, de César del Álamo
19'35    Presentació de la plataforma TAC: TERROR ARREU DE CATALUNYA

Sessió de nit: 3 euros

19'45    Presentació de la SECCIÓ OFICIAL 3 i del curt SUBNORMAL ACTIVITY
19'50    Projecció del curt SUBNORMAL ACTIVITY, de David González (fora de competició)
20'00    Projecció de la SECCIÓ OFICIAL 3
LO SIENTO, TE QUIERO
LÉGENDE DE JEAN L'INVERSÉ
LE CYCLE
CRÓNICAS
ARENA
CONTAINER
BURDEN

21'30    (descans)

21,45    Presentació de la sèrie d'animació THE MONSTER HUNTER, de DKILLER PANDA
22'00    Presentació de la SECCIÓ OFICIAL 4
22’05    Projecció de la SECCIÓ OFICIAL 4
OUT OF OUR MINDS
OLD NUMBER SEVEN
LOS QUE VIGILAN
DESCENTE
JUAN CON MIEDO
FALLOW

23'45    Tancament

DIA 3: Divendres 16
Sessió de tarda: entrada lliure

17'00    FET A EUROPA:
- Projecció del llargmetratge OPERAZIONE PAURA, de Mario Bava
- projecció del documental FET A EUROPA
- Taula rodona

Sessió de nit: 3 euros

19'30    Presentació de la SECCIÓ OFICIAL 5 i del curt COSA DOLENTA, FORA DEL VENTRE
19'35    Projecció del curt COSA DOLENTA, FORA DEL VENTRE (fora de competició)
19'40    Projecció de la SECCIÓ OFICIAL 5
A TRAVÉS DEL OCASO
GÉNIO Y FIGURA
LA LEYENDA DEL CAMINO DEL CARANCHO
HOMELAND
INGRAVIDO
SAM'S HOT DOGS
PROTOPARTÍCULAS
THE TERRIBLE THING OF ALPHA 9
ROAD TO MOLOCH

21'25    (descans)

22'00    Presentació de la SECCIÓ OFICIAL 6
22'05    Projecció de la SECCIÓ OFICIAL 6
TORBELLINO DE OSTIAS
NELLY AND LIO
YO FUI UN FREDY...
SATAN JESUS ELVIS
THE AUBURN HILLS BREAKDOWN
DELANEY
THE HORRIBLY SLOW MURDERER

23'45    Presentació del curt CAMPAMENTO SANGRIENTO 3
23'50    Projecció del curt CAMPAMENTO SANGRIENTO 3, de James J. Wilson (fora de competició)
00'20    Tancament

DIA 4: Dissabte 17
Sessió de tarda: entrada lliure

17'00    PREMI HONORÍFIC SERRA CIRCULAR al director MIGUEL IGLESIAS BONNS
- Projecció del llargmetratge LA MALDICIÓN DE LA BESTIA, en record a PAUL NASCHY i VÍCTOR ISRAEL.
- Xerrada amb MIGUEL IGLESIAS BONNS (director) i TOMÀS PLADEVALL (director de fotografia)

Sessió de nit: 3 euros

19'00    presentació de la SECCIÓ OFICIAL 7
19'05    projecció de la SECCIÓ OFICIAL 7
ATAQUE DE PÁNICO
DANSE MACABRE
KABARET KADNE
ZIGURATE
HOLD YOUR FIRE
MILBE
DEAD WALKERS

20,10    (descans)

20'45    Presentació del nou EP de MOTORZOMBIES, THE CURSE OF SPANISH HORROR MOVIES
20'50    Presentació de la SECCIÓ OFICIAL 8
21'00    Projecció de la SECCIÓ FICIAL 8
SNIP
LA BATTUE
LA TERRIBLE MALEDICTION
LANGLIENA
ZOMBIE: LE DOCUMENTAL
PARIS BY NIGHT OF THE LIVING DEAD

22'25    Presentació del llargmetratge RED VELVET
22'30    Projecció de RED VELVET, de Bruce Dickson
00'00    LLIURAMENT DE PREMIS
00'30    THE CRYPTSHOW PARTY, festa de disfresses amb dj Wilson i premi per al rei i la reina del ball

DIA 5: Diumenge 18
Sessió de tarda: entrada lliure

17'00    SHOTS 2, projecció d’una selecció dels millors curtmetratges del festival SHOTS 2

Sessió de nit: 3 euros

18'00    Presentació de LA MARATÓ
18'05    Projecció del premi del jurat del CRYPTSHOW FESTIVAL’10
18'20    Projecció del llargmetratge VORACIDAD, d'Anthony M. Dawson (Antonio Margheriti)
19'50    Projecció del llargmetratge BAHÍA DE SANGRE, de Mario Bava
21'10    Projecció del llargmetratge LOFT, de Kiyoshi Kurosawa
23'10    Projecció del premi del públic del CRYPTSHOW FESTIVAL’10
23'30    Acaba el CRYPTSHOW FESTIVAL’10: ROAD TO THE CRYPSHOW’11

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
.

Patrocinen


l?antic cafè de la Rambla

Miramar
Cooperativa Cor de Marina




Organitza

The Crypts

Festival adherit al

Mitjans



Terrorweekend


Col·laboren

El Buque Maldito El Circol